Návštěva ve Světě záchranářů

Vloženo: 17.4.2023

V úterý 11. dubna 2023 vyrazili žáci 3.A a 3.B navštívit Svět záchranářů v Karlových Varech. Po úvodním seznámení s objektem Světa záchranářů a s programem „ Svět bezpečí“ se rozdělili podle tříd do dvou skupin a vydali se na prohlídku jednotlivých stanovišť, kde se postupně seznámili s postupem na místě činu a činností policistů při zajišťování stop. Sami si mohli vyzkoušet stopy porovnávat a vyhodnocovat. Na jiném stanovišti si mohli prohlédnout vybavení a stejnokroje Policie ČR a městské policie. Dále si s přítomnými policistkami povídali o tom, jak správně postupovat v komunikaci s cizím a neznámým člověkem. Celý den se nesl v dobré náladě a děti při návratu domů byly nadšeny z nabytí nových vědomostí a zážitků.

Mgr. Vít Kvasnička