Vloženo: 11.4.2019 | Autor: kuchji | Zobrazeno: 49x | Zatím neupraveno

Vloženo: 4.4.2019 | Autor: goldde | Zobrazeno: 39x | Zatím neupraveno
V pondělí 1.4.2019 se v rámci výuky Semináře z Čj vydala 9.třída na komiksový workshop do ZŠ ve Františkových Lázních. Při dvouhodinovém programu se žáci seznámili se současným komiksem, jeho významem v moderní literatuře, vytvářením a při práci ve skupinách si mohli prakticky vyzkoušet pod vedením zkušeného autora komiksů získané poznatky ve vlastní literární praxi. Tento workshop přispěl k obohacení jejich znalostí současné moderní literatury.

Vloženo: 4.4.2019 | Autor: goldde | Zobrazeno: 33x | Zatím neupraveno
Uplynul rok a 1.4.2019 do naší školy opět zavítal PhDr. Daniel Švec s přednáškou o čs. letcích v RAF, kteří se účastnili bojů v bitvě o Británii za 2. světové války. Této přednášky se tentokrát zúčastnili žáci 8.třídy, kteří se sice o moderních dějinách budou učit až příští školní rok, nicméně mnoho informací získali již letos a o dějiny naší země mají velký zájem. Zde je několik postřehů : "Přednáška se mi velmi líbila, zaujal mě způsob, jakým pan Švec vyprávěl , jeho zájem a úcta k čs. letcům." (Eliška Mizerová, 8.třída) " Čekal jsem, že to bude nudná prezentace, ale to ,co nám pan doktor Švec ukázal a vyprávěl, tak to bylo skvělé ! Byl vtipný a byla s ním zábava.Dost jsem si to užil. Zaujalo mě například, co museli letci splňovat za podmínky, aby mohli létat u RAF. Dost mě překvapilo, co podstupovali každý den za nebezpečí. " (Jan Bílý,8.třída) "Přednáška se mi líbila. Zjistila jsem zajímavé věci. Byly tam vystavené různé věci (např. oblek, který měli letci na sobě, náboje, mapy). Líbila se mi i prezentace, která se promítala." (Justýna Hršelová,8.třída) I z dalších ohlasů vyplývá, že vyprávění o čs. letcích všechny zaujalo a obohatilo naši výuku dějepisu, jeden žák dokonce navštívil přednášku i odpoledne, kdy byla přístupná široké veřejnosti. Těšíme se na další setkání.

Vloženo: 4.4.2019 | Autor: goldde | Zobrazeno: 36x | Zatím neupraveno
V pátek 22.3.2019 navštívili žáci 8. a 9.třídy Západočeské divadlo v Chebu, aby zhlédli představení Nebezpečné vztahy podle francouzského autora Choderlose de Laclose. Jedná se o příběh odehrávající se na sklonku 18. století ve Francii, příběh plný vášní, intrik, lásky a nenávisti,tedy ideální látka pro divadelní zpracování. Milovníci filmu mohli vidět adaptace této látky ve filmech Nebezpečné známosti a Valmont. Naše mladé diváky toto představení naprosto pohltilo a nadchlo, zde je několik názorů za všechny : "Představení Nebezpečné vztahy - už podle názvu to zní zajímavě, takže jsem se do divadla velmi těšila. Bylo to jedno z nejlepších divadelních představení, které jsem kdy viděla. Moc se mi to líbilo, herci to úžasně zahráli a ještě u toho nádherně vypadali. Bylo to zajímavé a celou dobu jsem si myslela, že to dopadne jinak, ale nevadí. Jsem moc ráda, že jsem mohla vidět takhle skvělé představení." (Nikola Schäcková,9.třída) "Divadelní představení se mi velice líbilo. Herecké výkony byly skvělé a příběh byl velice zajímavý. Nejvíce se mi líbil překvapivý konec a kostýmy, které byly zajímavé a vystihovaly osobnost daného člověka." (Jan Bouček,9.třída) O tomto představení jsme ještě diskutovali v hodinách literatury a dáváme hercům Západočeského divadla velkou podtrženou jedničku !

Vloženo: 1.4.2019 | Autor: kuchji | Zobrazeno: 76x | Zatím neupraveno

Vloženo: 1.4.2019 | Autor: kuchji | Zobrazeno: 61x | Zatím neupraveno