Indiánský týden se školní družinou

Vloženo: 15.2.2023
V týdnu od 6.2. - 10.2. 2023 se sešlo celkem 19 indiánů, kteří si společně užili indiánský týden v době jarních prázdnin. Pro děti byl připraven pestrý program. Celý týden nás provázely Příběhy Malého Stromu, indiánského chlapce.

Od pondělí jsme se učili indiánskou písničku, rozdělili jsme se do skupin. Každá skupina měla za úkol rozluštit uvítací text, vymyslet svůj indiánský název a vyrobit totem. V úterý jsme se naučili druhou indiánskou písničku, kterou jsme se učili hrát na boomwhackers, hráli společné hry v kruhu, vyráběli hlavní indiánce čelenku z per. Koukali jsme na pohádku YAKARI-červený mrak. V průběhu pohádky nám malý indián schoval po družině rozstříhané malé dílky a úkolem bylo ve skupinách najít a složit obrázky, které jsme viděli v pohádce. Ve středu dopoledne jsme cvičili, tančili, zpívali a překonávali indiánskou dráhu ve škole v chanosu. Odpoledne jsme tvořili (otisk ruky) Já jako indián. Po odpolední svačince dostal každý sladkou odměnu a šli jsme domu. Předposlední den indiánského týdne jsme se přemístili do školních dílen, kde jsme pracovali s keramickou hlínou. Děti byly nadšené. Práce s keramickou hlínou je bavila, každý si něco hezkého vyrobil. Po obědě jsme si připravili zmrzlinový pohár se šlehačkou. Pátek - poslední den našeho indiánského týdne na který se každý indián těšil. Ráno jsme se přivítali indiánskou písničkou. Ve čtvrt na deset jsme šli na autobus, který nás odvezl do Chebu k Jump aréně. Tam jsme skotačili celé dvě hodiny. Po příjezdu z Jump arény, jsme se nasvačili a dále následovalo vyhodnocení celého indiánské týdne, každý dostal pamětní list, sladké odměny a malého indiánka na cestu domů. Všem zúčastněným dětem děkujeme za skvělý indiánský týden!

Za školní družinu Šmatová Nikola, Faberová Adéla, Kubínová Martina.

Více fotografií naleznete zde.