Škola zjišťuje zájem rodičů o návrat dětí  1. stupně do školy!

Vloženo: 5.5.2020

Vážení rodiče žáků 1. stupně,

od 25. května 2020 bude pro žáky přípravné třídy a 1. stupně základní školy možná přítomnost ve škole.

1.
  2. Rozsah výuky od 25. května:

Výuka bude probíhat od 8,00 hodin do 11,40 hodin každý všední den.  Ranní družina nebude otevřena. Žáci mohou do školy nastoupit v době od 7,45 – 7,55 hodin. Děti z přípravné třídy budou sloučeny s žáky 1. stupně, budou tedy po celé dopoledne umístěny v budově Chanos. Výuku nebude možné zajistit po jednotlivých třídách, žáci budou z organizačních důvodů rozděleni do skupin po maximálně 15 žácích, ve skupinách budou žáci společně z více ročníků. V 11,40 hodin mohou žáci sami nebo v doprovodu rodičů odcházet domů. Pro ty, kteří budou přítomnost ve škole chtít využít i v odpoledních hodinách, bude výuka formou zájmového vzdělávání pokračovat v budově školní družiny do 16,00 hodin. Jednotlivé skupiny budou stálé a nebude možné žáky v nich obměňovat. Pro žáky, kteří nevyužijí možnost fyzické přítomnosti ve škole, bude dále probíhat distanční výuka.

1. Čestné prohlášení:

Účast žáků přípravné třídy a 1. stupně není povinná. Mohou se jí zúčastnit však pouze žáci, kteří nepatří do „rizikové“ skupiny (viz čestné prohlášení). Tuto skutečnost je nutné při prvním vstupu do školy doložit čestným prohlášením zákonných zástupců. Čestná prohlášení vyplněná a podepsaná od rodičů žáci přinesou první den svého nástupu do školy. Formuláře budou také k dispozici ráno před zahájením výuky v budově Chanosu, kde je mohou rodiče před nástupem dítěte do školy vyplnit. Bez vyplněného čestného prohlášení nebude možné žáka k výuce přijmout.

1. Přihlášení (nepřihlášení) žáka do školy:

Pro to, abychom mohli připravit v předstihu vše potřebné pro účast žáků ve škole, je naprosto nutné, abychom věděli, zda s přítomností Vašeho dítěte ve škole počítáte. Pokud se rozhodnete nechat dítě doma a uvedete tuto skutečnost, nebude možné pak dodatečně Vaše rozhodnutí měnit. Uzavřené skupiny dětí nebude možné dodatečně rozšiřovat. O svém rozhodnutí, ať už se rozhodnete pro návrat do školy či nikoliv, prosím e-mailem informujte třídní učitelku Vašeho dítěte nejpozději do 15.5.2020. Pro rozdělení žáků do skupin je naprosto nutné vědět, jestli bude dítě přítomno ve škole pouze do 11,40 hodin nebo bude využívat i odpolední zájmové vzdělávání. Informaci prosím sdělte třídní učitelce v této struktuře:

Jméno dítěte:

Jméno zákonného zástupce:

Přítomnost žáka ve škole od 25.5.2020                                    ano      -    ne

Pokud ano, od kolika do kolika hodin:

Pokud ano, bude žák obědvat ve školní jídelně?                      ano   -   ne

Toto sdělení prosím zašlete nejpozději do 15.5.2020. Pokud nemáte e-mail nebo Vám tato komunikace nevyhovuje, je možné tyto informace napsat na jakýkoli papír a podepsat se nebo použít formulář v příloze a vhodit ho do schránky u hlavního vchodu školy. Také je možné se v dopoledních hodinách ve všední dny zastavit ve škole a vyplnit přiložený formulář. Za včasné vyplnění formuláře děkujeme.

1. Stravování žáků přítomných ve škole od 25. května:

Školní jídelna při dodržování mimořádných hygienických opatření bude žákům přítomným ve škole, kteří budou mít zájem, podávat oběd za dotovanou cenu. Svačiny se podávat nebudou, bude potřeba, aby svačiny si děti nosily z domova.

1. Hygienická opatření při výuce od 25. května:

Hygienická opatření, která se budou týkat žáků přítomných ve škole, jsou uvedena v samostatné příloze.

Veškeré dotazy týkající se návratu žáků 1. stupně do školy můžete směřovat na ředitelku školy na těchto kontaktech: zsskalna@zsskalna.cz, tel. 731 517 865.

Ve Skalné, 5.5.2020, Mgr. Radka Müllerová, ředitelka školy

Přílohy:

PDF souborFormulář přítomnosti/nepřítomnosti žáka ve výuce (Velikost: 94.98 kB)

PDF souborHygienická opatření ve výuce od 25. května 2020 (Velikost: 114.14 kB)

PDF souborČestné prohlášení zákonných zástupců (Velikost: 268.76 kB)