Informace o letošním přijímacím řízení

Vloženo: 1.4.2020

Vážení rodiče, milí žáci!

Dostali jste se do nelehké situace. Podmínky pro přijímací řízení na střední školy a učiliště se změnily, a proto jsme pro vás připravili přehled těch nejdůležitějších změn. V příloze přikládáme informace o letošním přijímacím řízení. Nejdůležitější změny jsou zde:

MATURITNÍ OBORY
Nejpodstatnější je, že přijímací zkoušky proběhnou 14 dní po návratu do školy, SŠ by měly nejpozději 5 dní před zkouškou poslat pozvánku.
Bude se konat POUZE 1 TERMÍN, tj. žák bude konat přijímací zkoušku na té škole, kterou měl v přihlášce uvedenou na prvním místě. Druhé škole budou zpřístupněny výsledky této zkoušky.
Výsledky přijímací zkoušky dostane střední škola 7 dní od konání přijímacích zkoušek a má 1 den na to, aby vytvořila seznam přijatých studentů a ten vyvěsila. Pokud by byl někdo v době konání přijímací zkoušky nemocný, omluví se SŠ a bude mít náhradní termín.

UČŇOVSKÉ OBORY
U těchto oborů mohou školy vyhodnocovat přihlášky a zveřejňovat pořadí průběžně, tj. již v průběhu dubna, ale podstatné je, že s odevzdáním zápisového lístku uchazeči mohou počkat až do té doby, než budou zveřejněny výsledky přijímacího řízení na maturitní obory. To je důležité pro ty žáky, kteří si podali přihlášku na maturitní i učební obor.

ZÁPISOVÉ LÍSTKY
ZÁPISOVÉ LÍSTKY MUSÍ UCHAZEČI ODEVZDAT DO 5 DNŮ OD ZVEŘEJNĚNÍ VÝSLEDKŮ PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ. PRO UČŇOVSKÉ I MATURITNÍ OBORY PLATÍ, ŽE ZA DEN ZVEŘEJNĚNÍ VÝSLEDKŮ SE POVAŽUJE 8. DEN OD JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY.

ZÁPISOVÉ LÍSTKY BUDE VYDÁVAT VÝCHOVNÁ PORADKYNĚ ŠKOLY.

Věříme, že současnou situaci všichni co nejlépe zvládneme. Přejeme všem žákům a rodičům pevné zdraví a hodně trpělivosti.

Za učitelský sbor ZŠ Skalná Mgr. Kateřina Hnilicová, kariérový poradce

PDF souborINFORMACE K NOVÉMU ZÁKONU O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY (Velikost: 1.09 MB)