Moderní pohádky od našich páťáků

Vloženo: 14.1.2020
Přečtěte si dvě velmi pěkné pohádky, které napsali žáci páté třídy.

O PRINCEZNĚ, KTERÁ SE ZACHRÁNILA SAMA

V jednom Království věčného připojení vládl král Bořivoj Připojený a jeho manželka Ljuba I. Ti měli jedinou dceru Amálku. Jednoho dne seděli Ljuba a Bořivoj v pokoji. Zatímco královna se nepřetržitě dívala do tabletu, král se snažil vymyslet, kde povede nová silnice. Nakonec mu došla trpělivost a zeptal se královny, co tam hledá. No přeci vybírám ženicha naší Amálce. Na tabletu? Podivil se král. Našla jsem novou aplikaci Rodičinder. Doufám, že to zase nebude tak, že sis spletla e-shop s hrou a celý týden nám pak chodily balíčky. Ne, ne podívej, už žádné náklady za kočáry. Na Rodičinder dnes dávají skoro všichni královští rodiče fotky svých synů a dcer. I my tam přidáme fotku naší Amálky... A další týden se to stalo, nad královstvím zakroužil známý drak hacker. Všechny to hodně vyplašilo a po internetu se začaly šířit zvěsti, že pokud mu nedají princeznu, napadne královskou síť. No, co zbylo královským rodičům. Za velkého nářku vypravili kočár, posadili do něj princeznu i s jejím oblíbeným tabletem a kočár vyrazil k dračí sluji. Když dojeli, všichni rychle utekli a princezna osaměla. Řekla si, že než přijde drak, tak si zahraje nějakou hru na tabletu. Drak se objevil a princezna si ho ani nevšimla. Drak jí nahlédl přes rameno, uviděl, jak skvěle umí pracovat na tabletu, a začal si s ní povídat. Od té doby se z nich stali prátelé a také největší hackeři v království.

Eliška Janoušková, 5.třída

POHÁDKA O POKÉMOVÉ BABĚ JAGĚ
Byl jednou Jeníček a Mařenka. Byli to dvojčata a zrovna měli narozeniny. K narozeninám dostali oba dva nový mobil. První hru, kterou si do mobilu stáhli byla hra Pokémon go. Ve hře uviděli pokéstopu, byl tam Pikachu. Jeníček s Mařenkou šli za ním a chytli ho. ,,Jo, mám", řekl Jeníček, ale pak se otočili a zjistili, že zašli moc daleko a že se ztratili. Snažili se najít dům, ale nenašli ho, tak zašli do hlubokého lesa. Pak uviděli velkou vilu, kde bydlela čarodějnice. Byla tam pokéstopa -Tyranytar, extrémě silný pokémon. ,,Mám ho," vykřikla Mařenka a v tu dobu vyšla z vily stará Baba Jaga a tiše řekla: ,,Kdo mi to tu krade pokémony!". Jeníček s Mařenkou neodpověděli, ale pak je Baba Jaga našla a dala je na lopatu a řekla: ,,Teď si vás upeču!". Jeníček však řekl: ,,Ale v té peci je Tyranytar." A Baba Jaga zvolala: ,,Cože, tak to mě do té pece šoupněte, ale tu pec vypněte." Jak řekla, tak Jeníček udělal, ale pec nevypl a Babu jagu do ní strčil. Jak vyšli z vily naskočil jim signál a našli cestu domů.

Šimon Ryšavý, 5.třída