Projektový den k 30. výročí Sametové revoluce

Vloženo: 7.11.2019 | Autor: Jana Brettlová
První listopadové pondělí jsme si připomněli v rámci projektového dne 30. výročí Sametové revoluce.

Pro žáky 2. stupně byla připravena různá stanoviště, tematicky zaměřená na připomenutí událostí v listopadu 1989 a srovnání života v době komunistické nesvobody se současností. Na stanovištích se žáci seznámili nejen s politickými událostmi té doby, ale také s běžným životem – např. šíření informací, dobový tisk, móda, zařízení domácností -předměty denní potřeby, studená válka, represe režimu proti občanům. Také měli možnost porovnat technický pokrok za posledních třicet let. Součástí projektu bylo také divadelní představení mapující vývoj naší země od pádu Rakousko-Uherska po Sametovou revoluci.

Projekt se žákům líbil a vzbudil v nich zájem o poznávání našich moderních dějin.

Kateřina Hnilicová, Denisa Goldová