Velký úspěch našich děvčat v atletice

Vloženo: 8.10.2018 | Autor: Denisa Goldová

Velký úspěch našich děvčat v atletice

Dne 17.9.2018 jsme se zúčastnili okrskového kola atletického čtyřboje v Lubech, kde jsme se utkali s týmy z Františkových Lázní, Plesné a Lubů.

Za náš dívčí tým soutěžila Eliška Mizerová z 8. třídy a za 9. třídu Kristýna Melničuková, Nikola Schäcková, Veronika Kirchová a Marie Voborníková. Za chlapecký tým soutěžil Robin Kirch ze 7.třídy a z 9.třídy Samuel Kožík, Matěj Martinec, Jiří Cervan a Radim Nepil. Podařilo se nám dosáhnout neuvěřitelných sportovních výkonů, někteří dokonce i překonali své osobní rekordy. Těší nás to o to víc, že jsme poměřili síly s vybranými atlety ze sportovních tříd a škol.

Po celé závody nás provázelo krásné slunečné počasí a skvělá atmosféra. Chlapci i dívky vybojovali úžasné 1. místo, které jim umožnilo postup do okresního kola. Díky tomu jsme již 19.9.2018 opět jeli do Lubů, tentokrát na okresní kolo atletického čtyřboje. Zde byla konkurence ještě těžší – postoupily týmy z Lubů, Aše a 5.ZŠ v Chebu. V dívčí kategorii postoupily týmy z Mariánských Lázní a z 1. ZŠ Cheb.Až do posledních chvil byl souboj velmi vyrovnaný, rozhodl až vytrvalostní běh. Chlapci se umístili na krásném 3.místě, bohužel bez postupu, dívky na tom byly o něco lépe, umístily se na krásném postupovém 2. místě.

26.9.2018 jel tedy náš dívčí tým do Chodova na krajské finále. Z každého okresu Karlovarského kraje se zúčastnily dvě školy, konkurence byla tedy veliká. Přesto jsme se dokázaly umístit na 3. ( bohužel nepostupovém ) místě. To nám ovšem radost nepokazilo, protože se jedná o velký úspěch naší školy.

Na závěr bychom chtěli poděkovat paní učitelce Věře Heřmánkové za přípravu na závody a panu učiteli Jiřímu Markovi za velkou podporu celého týmu.

Veronika Kirchová, Marie Voborníková, 9.třída