Elektronický informační systém školy EduPage

Vloženo: 31.8.2021
Od 1. září 2021 přechází naše škola na nový informační systém EduPage. Je přehledný, intuitivní a předpokládáme, že komunikace rodičů a žáků se školou bude snadnější a rychlejší. Pro žáky druhého stupně (6. až 9. ročník) budeme tento systém využívat i jako tzv. elektronickou žákovskou knížku. Aplikace tedy plně nahradí papírovou žákovskou knížku. Na prvním stupni i nadále zůstává papírová žákovská knížka.

V EduPage můžete sledovat absenci vašeho dítěte, máte přehled o jeho známkách, najdete zde informace o suplování, ale také náplň učiva v jednotlivých předmětech a některé domácí úkoly,

Každý zákonný zástupce našeho žáka získá svůj jedinečný uživatelský účet, na který se bude pomocí vlastního uživatelského jména a hesla přihlašovat prostřednictvím webových stránek nebo mobilní aplikace.

V prvním školním týdnu obdrží všichni žáci od svých třídních učitelů vytištěné základní informace o žákovi a rodičích. Je potřeba tyto informace zkontrolovat a případně opravit, doplnit, podepsat a po žácích vrátit zpět do školy třídním učitelům. Každý žák musí mít alespoň u jednoho z rodičů (zákonného zástupce) uveden e-mail.

Na aktuální e-mailové adresy, vám zašleme uživatelské údaje pro první přihlášení do systému. Po prvním přihlášení vám doporučujeme heslo změnit. Aby byl systém efektivní, je nutné, abyste svým dětem nesdělovali svá přístupová hesla a svůj účet si spravovali sami. Jakoukoliv informaci z vašeho účtu budeme považovat za věrohodnou.

Do systému mají přístup i žáci. Ti své vlastní přihlašovací údaje naleznou ve svých školních e-mailech, případně je dostanou vytištěné od třídních učitelů.

Přihlášení do sytému
Do EduPage se můžete přihlásit přes webovou aplikaci v libovolném internetovém prohlížeči nebo přes mobilní aplikaci (mobil, tablet), která je dostupná pro zařízení Android, iOS a Windows Phone.

Webová aplikace

Webová aplikace je přístupná z libovolného internetového prohlížeče (počítač, notebook, telefon nebo tablet).

Postup přihlášení:
1. Do svého internetového prohlížeče napište adresu: https://zsskalna.edupage.org/
2. V pravé části stránky zadáte své uživatelské jméno a heslo (tyto údaje naleznete ve své emailové schránce).

Mobilní aplikace

Mobilní aplikaci si můžete stáhnout do svého „chytrého“ mobilního telefonu nebo tabletu z Google Play pro Android, z App Store pro Iphone nebo z Windows Store pro Windows Phone. Vyhledejte aplikaci EDUPAGE, klikněte na ni a nainstalujte.

Postup přihlášení:
1. Po spuštění aplikace se dle pokynů (jsem rodič žáka školy, která využívá EDUPAGE) musíte přihlásit pomocí přihlašovacích údajů, které jste obdrželi do vaší emailové schránky. Při vhodném nastavení mobilu vám budou chodit upozornění (pípnutí, notifikace na zamykací obrazovce apod.).

Celý systém vám po přihlášení nabízí i možnost nápovědy, kde můžete najít různá doporučení.Přehled všech návodů je na webu provozovatele informačního systému EduPage https://help.edupage.org.
Na této stránce najdete psané návody i krátká instruktážní videa (obvykle 1-2 minuty) pro seznámení se systémem. Naleznete zde i návody jak podepisovat známky a zadávat e-omluvenky.

Pro zájemce z řad rodičů a zákonných zástupců žáků jsme připravili jednoduché školení, jak se systémem pracovat. Školení proběhne ve středu 8. září 2021 od 16.00 hodin v budově školy v počítačové učebně.
V případě zájmu, prosím pošlete informaci o vaší účasti na email mesner.jiri@zsskalna.cz nebo zavolejte na telefonní číslo 731 517 865.