Záchranáři, policie i lektoři parkuru

Vloženo: 21.6.2021
V pondělí 14. června proběhl v rámci celé školy projektový den.

Naši školu 14.6.2021 navštívili v rámci projektového dne pracovníci Odboru tisku a prevence Krajského ředitelství Policie České republiky Karlovy Vary. Žáky seznámili s úskalími šikany, kyberšikany, ale také s nebezpečím v souvislosti s požíváním alkoholu a omamných a psychotropních látek. Všichni si pak za použití speciálních brýlí, které navozují stav po užití alkoholu a také drog, vyzkoušeli, jak nesnadný je pohyb a orientace v prostoru.

Projektový den pokračoval i prostorech prvního stupně školy. Tady jsme se zaměřili na první pomoc. Mladší žáci si připomněli telefonní čísla, na která v případě potřeby je možné zavolat o pomoc. U starších žáků se paní záchranářka zaměřila na to, aby při poskytování první pomoci dbali o svou vlastní bezpečnost. Zjistili, co dělat, když raněný krvácí z končetiny. Všichni si také vyzkoušeli kardiopulmonální resuscitaci na figuríně.

Další částí programu byl work shop v parkuru. Profíci se skupiny pod názvem STAYHERO přijeli představit parkur našim dětem. Využili jsme prostor na skejtovém hřišti. Lektoři prozradili něco o jeho vzniku, upozornili na bezpečnost při provádění jednotlivých triků a pak se vrhli do nejvíc atraktivní části, ukázky jednotlivých prvků z parkuru. Následovala bohatá podívaná až se nám tajil dech, př.Chůze po rukou, salta přes děti – dobrovolníci vytvořily přírodní překážky.  Na závěr vystoupení si děti mohly vyzkoušet nácvik salta vzad. Ti, kteří si pamatovali něco ze speciálního parkurového názvosloví mohli soutěžit o náramek s logem jejich skupiny. Cílem ukázky bylo, ukázat dětem další možnost sportování.