Škola zjišťuje zájem rodičů o návrat dětí 2. stupně do školy!

Vloženo: 29.5.2020

Vážení rodiče žáků 2. stupně,

od 8. června 2020 bude pro žáky 2. stupně základní školy možná přítomnost ve škole. Dle pokynů z MŠMT nepůjde o fungování v obdobném režimu, jako je tomu u 1. stupně základní školy, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin.

1. Návrat žáků 2. stupně od 8. června:

Návštěva školy bude od 8. června umožněna také žákům 6. až 9. ročníku s cílem socializačních aktivit a konzultací. A to proto, aby se i tito naši žáci mohli ve škole vidět se svými spolužáky a třídním učitelem. Tyto aktivity budou pro žáky dobrovolné, maximální počet žáků ve skupině je 15 a žáci budou muset dodržovat potřebná hygienická opatření. Souběžně bude i nadále probíhat distanční výuka.

1.
  2. Čestné prohlášení:

Účast žáků 2. stupně není povinná. Mohou se jí zúčastnit však pouze žáci, kteří nepatří do „rizikové“ skupiny (viz čestné prohlášení). Tuto skutečnost je nutné při prvním vstupu do školy doložit čestným prohlášením zákonných zástupců. Čestná prohlášení vyplněná a podepsaná od rodičů žáci přinesou první den svého nástupu do školy. Formuláře budou také k dispozici ráno před zahájením výuky v budově školy, kde je mohou rodiče před nástupem dítěte vyplnit. Bez vyplněného čestného prohlášení nebude možné žáka do školy přijmout.

1. Přihlášení (nepřihlášení) žáka do školy:

Pro to, abychom mohli připravit v předstihu vše potřebné pro účast žáků ve škole, je naprosto nutné, abychom věděli, zda s přítomností Vašeho dítěte ve škole počítáte. O svém rozhodnutí, ať už se rozhodnete pro návrat do školy či nikoliv, prosím e-mailem informujte třídního učitele Vašeho dítěte nejpozději do 3. 6. 2020. Následně sestavíme skupiny a obešleme rodiče s informacemi o časovém plánu aktivit dětí ve škole. Informaci prosím sdělte třídnímu učiteli v této struktuře:

Jméno dítěte:

Jméno zákonného zástupce:

Přítomnost žáka ve škole od 8. 6. 2020                                             ano   -   ne

Pokud ano, kolikrát týdně:

Pokud ano, od kolika do kolika hodin:

Pokud ano, bude žák obědvat ve školní jídelně                                 ano   -   ne

Toto sdělení prosím zašlete nejpozději do 3. 6. 2020. Pokud nepoužíváte e-mail nebo Vám tato komunikace nevyhovuje, je možné tyto informace napsat na jakýkoli papír a podepsat se nebo použít formulář v příloze a vhodit ho do schránky u hlavního vchodu školy. Také je možné se v dopoledních hodinách ve všední dny zastavit ve škole a vyplnit přiložený formulář. Za včasné vyplnění formuláře děkujeme.

1. Stravování žáků přítomných ve škole od 8. června:

Školní jídelna při dodržování mimořádných hygienických opatření bude žákům přítomným ve škole, kteří budou mít zájem, podávat oběd za dotovanou cenu. Svačiny se podávat nebudou, bude potřeba, aby svačiny si děti nosily z domova.

1. Hygienická opatření při výuce od 8. června:

Hygienická opatření, která se budou týkat žáků přítomných ve škole, jsou uvedena v samostatné příloze.

Veškeré dotazy týkající se návratu žáků 2. stupně do školy můžete směřovat na ředitelku školy na těchto kontaktech: zsskalna@zsskalna.cz, tel. 731 517 865.

Ve Skalné, 29.5.2020, Mgr. Radka Müllerová, ředitelka školy

Přílohy:

PDF souborFormulář přítomnosti/nepřítomnosti žáka ve výuce  (Velikost: 96.24 kB)

PDF souborHygienická opatření ve výuce (Velikost: 115.87 kB)

PDF souborČestné prohlášení zákonných zástupců (Velikost: 268.76 kB)